Створення тестів за допомогою Google Forms
Під час впровадження змішаного навчання часто виникає потреба у проведенні тестування. Тести та опитування в достатній кількості представлені в навчальних посібниках, але що робити, якщо хочеться скласти тест самому, зі своїми завданнями? У цьому випадку на допомогу вчителю приходять онлайн-сервіси для проведення тестувань. Один з найпростіших і зручних сервісів – Google Forms.
У нашому огляді ми докладно розберемо, як створити онлайн-тестування за допомогою Google Forms і автоматично перевірити його результати. (Зверніть увагу: дана публікація – це покрокове керівництво по створенню тесту. Зміст питань нашого “пілотного” тесту – технічний зразок, а не готовий дидактичний матеріал.)
Підготовка
1. Зайдіть у свій обліковий запис Gmail (якщо Ви не користуєтеся поштою Google, для створення тесту Вам все ж таки доведеться її зареєструвати) (слайд 1).
1. Відкрити Google-диск, натиснути на кнопку «Створити» -> «Ще» і вибрати функцію «Google Форми»
4. Для прикладу я зроблю невеличкий простенький тест на дії з цифрами в межах 10, вже вибачайте! ;-)
5. Справа, натиснувши на кнопку + «Додати питання», відкриваємо вікно для питання.
6. Після цього необхідно сформулювати питання і вибрати варіант відповіді на це питання
7. Шаблон пропонує 9 варіантів відповідей: текст (рядок), текст (абзац), один зі списку, кілька зі списку, список що розкривається, шкала, сітка, дата, час.
Teкст (рядок): короткий відповідь, який поміститься в один рядок. Зручно використовувати для ПІБ учня, вказівки школи і класу, e-mail. Чи вписується самостійно.
Текст (абзац): довгий текстову відповідь, що складається з декількох пропозицій. Відповідь так само вписується самостійно.
Один зі списку: використовується для вибору однієї правильної відповіді з декількох запропонованих варіантів.
Кілька зі списку: підходить для запитань з декількома правильними відповідями, які потрібно відзначити галочкою.
Список, що розкривається: вибір тільки однієї правильної відповіді із списку.
Шкала: дозволяє визначити, наскільки учень згоден або не згоден з текстом або для оцінки чогось (виставлення оцінки за заданою шкалою, наприклад від 1 до 5)
Сітка (множинний вибір): таблиця для вибору однієї правильної відповіді в кожному рядку. Підходить для завдань, де потрібно знайти відповідність.
Дата: питання на знання точної дати - число, місяць, рік.
Час: аналогічний Даті і має на увазі точне знання годин, хвилин і секунд.
8. Для створення тестових завдань підходять ТІЛЬКИ наступні типи відповідей: один зі списку, кілька зі списку, що розкривається. Тому що тільки в цих варіантах є можливість настройки автоматичного оцінювання в балах за правильну відповідь.
9. Ми робимо форму саме для тестів і я рекомендую кожне питання тесту зробити обов'язковим, натиснувши на відповідну кнопку. Якщо учень забув відповісти на якесь питання, то форма не прийме його відповідь і нагадає яке запитання він пропустив. Учні часто неуважні і ця функція форми буде дуже до речі.
10. При необхідності, для кожного питання можна додати опис, наприклад, що потрібно зробити в цьому завданні.
11. Щоб знати хто з учнів відповів на завдання тесту, обов'язково впишіть наступні питання:
Прізвище ім'я
Школа, клас (якщо на питання тесту відповідають учні з різних класів, шкіл)
12. Щоб додати питання, необхідно скористатися кнопкою + «Додати питання» (див. П. 5). Питання можна поміняти місцями, для цього наведіть курсор на питання, затисніть ліву кнопку миші і перетягніть питання в потрібне місце форми.
13. У формі є можливість додавання розділів. Для акценту уваги учня на якомусь завданні тесту, наприклад. Щоб додати таке оформлення, як Ви виберете опцію «Додати розділ»
Ось такий зовнішній вигляд вийде:
14. Щоб подивитися як буде виглядати форма, можна скористатися функцією «Перегляд» у верхньому правому куті шаблону форми.
15. У шаблоні є можливість розміщення малюнків і настройки їх у формі
16. Можна розміщувати, при необхідності, відео (кнопка для розміщення там же, де і для малюнка, трохи нижче) Малюнок або відео додадуться на сторінці форми у вигляді окремого блоку, який потрібно перемістити до питання, затиснувши лівою кнопкою мишки.
17. Після того, як сформульовані всі питання тесту, можна попрацювати над оформленням форми, її дизайном. У шаблоні є кілька інструментів, вони розташовані вгорі з правого боку. Для цього необхідно вибрати функцію «Колір». Ця функція дає можливість підібрати інший колір фону форми, розмістити якийсь малюнок в шапці форми.
Цей малюнок можна вибрати із запропонованих варіантів, а можна завантажити свій.
18. Після настройки зовнішнього вигляду форми перейдемо до налаштування її можливостей, шукаємо в правому верхньому кутку функцію «Налаштування» -> «Загальні», де необхідно вибрати потрібні: щоб оцінка за тест була об'єктивною, не потрібно вибирати функцію «Змінити відповіді після відправлення форми ». Щоб у всіх учнів була можливість працювати з тестом, не вибираємо «Відправляти форму не більше одного разу» - тоді діти зможуть відповідати на питання тесту з будь-якого облікового запису. У цьому віконці нічого додатково не записуємо і не змінюємо. :-)
19. Переходимо до функції «Презентація», тут теж нічого не записуємо, можна написати свій текст, який учень побачить після відправки своїх відповідей. Після кожної настройки не забуваємо натискати на кнопку «Зберегти»
20. Переходимо до налаштування функції «Тести» та активізуємо кнопку «Тест»
23. Після цього переходимо до шаблону форми, у нас з'явилася можливість відзначити правильні відповіді і визначити кількість балів за ці відповіді. Натискаємо лівою кнопкою мишки на питання, потім на кнопку «Відповіді і бали»
24. Потім відзначаємо правильну відповідь і кількість балів, які учень отримає за це.
25. Після виконання цих налаштувань, потрібно створити зведену таблицю для відповідей, куди будуть публікуватися всі відповіді учнів і вчитель зможе подивитися підсумки тесту. Переходимо на вкладку «Відповіді» Створюємо таблицю відповідно до малюнками:
26. Отримуємо зведену таблицю для відповідей в окремій вкладці.
27. Після відповіді на питання тесту, натиснувши в кінці на кнопку «Відправити», учень побачить наступне повідомлення (пам'ятаєте, ми прописали його в п. 19):
28. Натиснувши на посилання, учень зможе побачити результат тесту: свої відповіді і бали, зароблені за цей відповідь:
29. У вчителя з'явиться можливість подивитися моніторинг
30. Але перш ніж надати учням свій тест для роботи, його треба опублікувати в Інтернеті. Для цього послідовно натискаємо на кнопки «Додатково» (у верхньому правому куті) -> «Налаштування доступу» -> «Змінити» -> «Для всіх в Інтернеті» -> «Зберегти» -> «Готово»
32. Щоб розмістити форму тесту в своєму блозі, вибираємо функцію «Надіслати» -> «HTML-код»
33. Копіюємо код, переводимо сторінку, на якій збираємося розмістити форму тесту, на мову HTML і в потрібному місці вставляємо код.
Джерело: http://topchiy.com.ua/2016/08/21/sozdanie-testov-s-pomoshhyu-google-form/
Описано дещо застарілий дизайн Google Forms. У теперішньому варіанті можна обійтись і без Flubaroo. Google Forms розрізняють опитування та тести. Якщо включити режим тесту, то вже під час його створення можна встановити критерії оцінювання. А взагалі річ доволі цікава і корисна. Хотілось би обговорити критерії оцінювання різних типів запитань
ВідповістиВидалитиДякую, за слушне зауваження.
ВидалитиОписали нову версію.:)
Інструкція детальна, доступна, зрозуміла. Дякуємо. В Google Forms подобається набір видів запитань та можливість додавання малюнків. Свій тест для 8-го класу пропоную за наступним посиланням .
ВідповістиВидалитиПопередній коментар видалив, бо вставив не те посилання. Вибачаюсь
Дякую за детальну інструкцію створення тесту за допомогою Google Forms. Пропоную тест з теми "Поняття операційної системи" https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLJkhEZrEeieazYlFO1-YVRf2eTFFbKoCKtMn7sPiBMhwZtw/viewform для учнів 6 класу.
ВідповістиВидалитиДуже вдячна за досить цікавий та корисний веб-квест. Цікаво було дізнатися дещо нове для себе.
ВідповістиВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиДякую за детальні інструкції створення тестів. Цікава форма роботи. Узагальнила та систематизувала знання з даної теми.
ВідповістиВидалити